Powiat Heidenheim

Linki:
Baden-Baden, Badenia-Wirtembergia, Dischingen, Fryburg Bryzgowijski, Gerstetten, Giengen an der Brenz, Heidelberg, Heidenheim an der Brenz, Heilbronn, Herbrechtingen, Hermaringen, Język niemiecki, Königsbronn, Karlsruhe, Kraje związkowe Niemiec, Mannheim, Nattheim, Niederstotzingen, Niemcy, Państwo, Pforzheim, Powiat, Powiat Alb-Donau, Powiat Böblingen, Powiat Biberach, Powiat Breisgau-Hochschwarzwald, Powiat Calw, Powiat Emmendingen, Powiat Enz, Powiat Esslingen, Powiat Freudenstadt, Powiat Göppingen, Powiat Heilbronn, Powiat Hohenlohe, Powiat Jezioro Bodeńskie, Powiat Karlsruhe, Powiat Konstancja, Powiat Lörrach, Powiat Ludwigsburg, Powiat Main-Tauber, Powiat Neckar-Odenwald, Powiat Ortenau, Powiat Ostalb, Powiat Rastatt, Powiat Ravensburg, Powiat Rems-Murr, Powiat Reutlingen, Powiat Rhein-Neckar, Powiat Rottweil, Powiat Schwäbisch Hall, Powiat Schwarzwald-Baar, Powiat Sigmaringen, Powiat Tuttlingen, Powiat Tybinga, Powiat Waldshut, Powiat Zollernalb, Powiaty Niemiec, Region Bodensee-Oberschwaben, Region Donau-Iller, Region Heilbronn-Franken, Region Hochrhein-Bodensee, Region Mittlerer Oberrhein, Region Neckar-Alb, Region Nordschwarzwald, Region Ostwürttemberg, Region Rhein-Neckar, Region Südlicher Oberrhein, Region Schwarzwald-Baar-Heuberg, Region Stuttgart, Rejencja, Rejencja Fryburg, Rejencja Karlsruhe, Rejencja Stuttgart, Rejencja Tybinga, Schwäbisch Gmünd, Sontheim an der Brenz, Steinheim am Albuch, Stuttgart, Tablica rejestracyjna, Ulm, Wspólnota administracyjna Giengen an der Brenz, Wspólnota administracyjna Heidenheim an der Brenz, Związek gmin Sontheim-Niederstotzingen,
Powiat Heidenheim (niem. Landkreis Heidenheim) – powiat w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Stuttgart, w regionie Ostwürttemberg. Stolicą powiatu jest miasto Heidenheim an der Brenz.

Wspólnota administracyjna Heidenheim an der Brenz – wspólnota administracyjna (niem. Vereinbarte Verwaltungsgemeinschaft) w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Stuttgart, w regionie Ostwürttemberg, w powiecie Heidenheim. Siedziba wspólnoty znajduje się w mieście Heidenheim an der Brenz, przewodniczącym jej jest Bernhard Ilg.

Steinheim am Albuch – miejscowość i gmina w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Stuttgart, w regionie Ostwürttemberg, w powiecie Heidenheim. Leży w Jurze Szwabskiej, nad rzeką Brenz, ok. 7 km na wschód od Heidenheim an der Brenz.

Gerstetten – miejscowość i gmina w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Stuttgart, w regionie Ostwürttemberg, w powiecie Heidenheim. Leży w Jurze Szwabskiej, ok. 12 km na południowy wschód od Heidenheim an der Brenz.

Giengen an der Brenz – miasto w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Stuttgart, w regionie Ostwürttemberg, w powiecie Heidenheim, siedziba wspólnoty administracyjnej Giengen an der Brenz. Leży w Jurze Szwabskiej, nad rzeką Brenz, ok. 10 km na południowy wschód od Heidenheim an der Brenz, przy granicy z Bawarią.

Heidenheim an der Brenz – miasto powiatowe w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Stuttgart, w regionie Ostwürttemberg, siedziba powiatu Heidenheim, oraz wspólnoty administracyjnej Heidenheim an der Brenz. Leży w Jurze Szwabskiej, nad rzeką Brenz, ok. 70 km na wschód od Stuttgartu, przy granicy z Bawarią. Przez miasto przebiegają drogi krajowe B19 i B466, a ok. 3 km na wschód od centrum zlokalizowana jest autostrada A7. W dosłownym tłumaczeniu nazwa miasta oznacza "dom pogan nad Brenz".

Dischingen – miejscowość i gmina w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Stuttgart, w regionie Ostwürttemberg, w powiecie Heidenheim. Leży w Jurze Szwabskiej, nad rzeką Egau, ok. 15 km na wschód od Heidenheim an der Brenz, przy granicy z Bawarią.

Königsbronn – miejscowość i gmina w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Stuttgart, w regionie Ostwürttemberg, w powiecie Heidenheim. Leży w Jurze Szwabskiej, nad rzeką Brenz, ok. 10 km na północ od Heidenheim an der Brenz, przy drodze krajowej B19. Nazwa gminy znaczy tyle, co królewski zdrój (źródło).

Nattheim – miejscowość i gmina w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Stuttgart, w regionie Ostwürttemberg, w powiecie Heidenheim, wchodzi w skład wspólnoty administracyjnej Heidenheim an der Brenz. Leży w Jurze Szwabskiej, ok. 6 km na wschód od Heidenheim an der Brenz, przy granicy z Bawarią. Przez gminę przebiegają droga krajowa B466 i autostrada A7.

Niederstotzingen – miasto w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Stuttgart, w regionie Ostwürttemberg, w powiecie Heidenheim, wchodzi w skład związku gmin Sontheim-Niederstotzingen. Leży w Jurze Szwabskiej, ok. 18 km na południe od Heidenheim an der Brenz, przy granicy z Bawarią.

Sontheim an der Brenz – miejscowość i gmina w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Stuttgart, w regionie Ostwürttemberg, w powiecie Heidenheim, siedziba związku gmin Sontheim-Niederstotzingen. Leży w Jurze Szwabskiej, nad rzeką Brenz, ok. 20 km na południowy wschód od Heidenheim an der Brenz, przy granicy z Bawarią.

Herbrechtingen – miasto w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Stuttgart, w regionie Ostwürttemberg, w powiecie Heidenheim. Leży w Jurze Szwabskiej, nad rzeką Brenz, ok. 5 km na południe od Heidenheim an der Brenz, przy granicy z Bawarią. Przez miasto przebiega droga krajowa B19 i autostrada A7.

Hermaringen – miejscowość i gmina w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Stuttgart, w regionie Ostwürttemberg, w powiecie Heidenheim, wchodzi w skład wspólnoty administracyjnej Giengen an der Brenz. Leży w Jurze Szwabskiej, nad rzeką Brenz, ok. 12 km na południowy wschód od Heidenheim an der Brenz, przy granicy z Bawarią. Przez gminę przebiega droga krajowa B19.

Wspólnota administracyjna Giengen an der Brenz – wspólnota administracyjna (niem. Vereinbarte Verwaltungsgemeinschaft) w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Stuttgart, w regionie Ostwürttemberg, w powiecie Heidenheim. Siedziba wspólnoty znajduje się w mieście Giengen an der Brenz, przewodniczącym jej jest Clemens Stahl.

Związek gmin Sontheim-Niederstotzingen – związek gmin (niem. Gemeindeverwaltungsverband) w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Stuttgart, w regionie Ostwürttemberg, w powiecie Heidenheim. Siedziba związku znajduje się w miejscowości Sontheim an der Brenz, przewodniczącym jego jest Matthias Kraut.

Heidenheim – stacja kolejowa w Heidenheim an der Brenz, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w Niemczech. Znajdują się tu 2 perony.

Powiat Alb-Donau (niem. Alb-Donau-Kreis) - powiat w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Tybinga, w regionie Donau-Iller. Stolicą powiatu jest miasto na prawach powiatu Ulm, które do powiatu nie należy. Powiat graniczy na północy z powiatami Göppingen i Heidenheim, od wschodu z bawarskimi powiatami Günzburg i Neu-Ulm a także z Ulm, od południa z powiatem Biberach, a na zachodzie z powiatem Reutlingen.

1. FC Heidenheim - niemiecki klub piłkarski, grający obecnie w 3. Lidze, mający siedzibę w mieście Heidenheim an der Brenz, leżącym w Badenii-Wirtembergii.

Powiat Ostalb (niem. Ostalbkreis) - powiat w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Stuttgart, w regionie Ostwürttemberg. Stolicą powiatu jest miasto Aalen.

Powiat Ludwigsburg (niem. Landkreis Ludwigsburg) - powiat w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Stuttgart, w regionie Stuttgart. Stolicą powiatu jest miasto Ludwigsburg.

Powiat Göppingen (niem. Landkreis Göppingen) - powiat w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Stuttgart, w regionie Stuttgart. Stolicą powiatu jest miasto Göppingen.

Powiat Böblingen (niem. Landkreis Böblingen) – powiat w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Stuttgart, w regionie Stuttgart. Stolicą powiatu jest miasto Böblingen. Sąsiaduje z powiatami: Ludwigsburg, Esslingen, Reutlingen,Tybinga oraz Stuttgartem – miastem na prawach powiatu.       na podstawie Wikipedii, otwartej encyklopedii : licencje: GFDL, oraz CC-BY-SA 3.0 + autorzy, historia
edycja